пятница, 31 января 2025 г.

Володар дитячих сердець (до 95-річчя з дня народження В.Нестайка)

 Всеволод Нестайко (1930-2014) – один з найкращих авторів дитячої літератури. Ви чули його рецепт вічної молодості? “Посміхатися частіше треба – тоді помолодшаєш”. Ми абсолютно з ним погоджуємося , запрошуємо до Поторицької бібліотеки і ділимося цікавими фактами про письменника, який до останнього дня своїх 84 років залишався в душі молодим…

У такого веселого й дотепного автора життя було далеко не таким легким і безхмарним, як у його історіях. Історичні події внесли корективи в долю родини Всеволода Нестайка: коли хлопцеві було три, його батька заарештували та вбили в концтаборі через те, що був Січовим Стрільцем та належав до Української Галицької Армії. А далі картини голоду та війни, тож хлопцю довелося швидко подорослішати, проте оптимізму Всеволод не втратив і повернувся в дитинство у своїх творах. “Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше”, – казав Нестайко про свою творчість.
Наші маленькі читачі із захопленням поринули сьогодні в казковий світ його неймовірних історій, сповнених пригод, гумору та доброти.

                                                                                        






четверг, 30 января 2025 г.

 В Поторицькій бібліотеці сьогодні вшановували Героїв Крут.До нас завітали студенти та старшокласники .В стінах закладу було проведено ,зокрема, ознайомлення з драматичною історією про героїзм українських юнаків, заснованою на реальних подіях.

Сто років тому,як і сьогодні,без страху і сумнівів вони приймуть бій за найдорожче…Вони хотіли кохати та жити, але узяли до рук зброю та стали на захист Батьківщини. (Тур-Коновалов Костянтин . Крути 1918 )





                                                                                









среда, 22 января 2025 г.

Сила Соборності-єдність у душах

 З нагоди Дня Соборності бібліотека-філія села Поториця запрошувала всіх долучитися до акції-створення символічного "Прапора Єдності".На синіх аркушах писали слова побажань і подяки нашим воїнам,що боронять Україну,а на жовтих-цитати та вислови про Україну,соборність,незламність та перемогу.Разом ми створили прапор,що став символом єдності поколінь,вдячності та нашої спільної сили!















среда, 8 января 2025 г.

“Любити все прекрасне і земне і говорити правду...”

 

    Сьогодні, 8 січня, українському поету-шестидесятнику Василю Симоненку могло б виповнитися 90 років, натомість йому назавжди 28 років.

      Український поет, журналіст, діяч українського опору, яке отримало назву шестидесятники, Василь Симоненко залишив по собі невеликий, але яскравий доробок — численні статті, театральні та літературні рецензії, три казки для дітей і доросли та збірка віршів «Тиша і грім». Ще одна збірка віршів «Земне тяжіння» та книга «Лебеді материнства» були видані посмертно у 1964 та 1981 роках відповідно. А в 1995 році він посмертно став лауреатом Шевченківської премії.

    Навесні 1963 року його жорстоко побили працівники міліції на залізничній станції у місті Сміла, у грудні того ж року він помер через загострення хвороби. Проте його творчість продовжує жити і надихати нові покоління українців.

     Творчість молодого поета Симоненка надихала молодь 1960-х і через десятки років вона продовжує надихати сучасних українців. Потужна і сповнена мелодики лірика не залишила байдужими українських музикантів. З кожним роком кількість пісень, написаних на твори Симоненка тільки зростає.

     Так, ще в кінці 1980-х до творчості Симоненка звернулася американська співачка українського походження Квітка Цісик — вона записала пісню на вірш Лебеді материнства. Пісні на вірші поета-шестидесятника є у творчості таких українських виконавців, як Сестри Тельнюк, Джамала, Піккардійська терція, Артем Пивоваров, Rock-H / Рокаш, Spiv Brativ.

А гурт KOZAK SYSTEM доповнив лірику Симоненка словами музиканта і автора текстів Олександра Положинського, що вийшло доволі органічно.

В усіх піснях легко упізнати твори Василя Симоненка, але кожна з них звучить по-особливому.

Ну, скажи, хіба не фантастично…, вересень 1962 року

Де зараз ви, кати мого народу?.., грудень 1962 року

Лебеді материнства, травень 1962 року

Ображайся на мене, січень 1961 року

Вона прийшла, листопад 1956 року

У вагоні, серпень 1955 року

Я дивлюся в твої перелякані очі, грудень 1961 року

Ти знаєш, що ти — людина, листопад 1962 року









среда, 1 января 2025 г.

Життя,присвячене свободі...

 1 січня відзначаємо 116-ту річницю від дня народження політичного діяча, теоретика українського націоналізму і провідника ОУН Степана Бандери.

Самостійну державу
може здобути собі
український народ
тільки власною боротьбою і трудом.
С. Бандера