среда, 19 марта 2025 г.

"Не час минає,а минаєм ми..."

 Ліні Василівні Костенко 19 березня виповнюється 95 років. Завдяки їй поезію полюбили мільйони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнули афористичні, пронизливі вірші невимовної глибини та строфи з вічними сенсами. Сьогодні Ліна Костенко продовжує писати — працює над новою книжкою, в якій постане «і сподівана, і несподівана». А ще закриває мільйонні збори на армію та слідкує за всіма новинами в мережі.

Ліна Костенко бачить світ по своєму і завжди говорить правду без прикрас. Поезію Ліни Костенко читають, слухають і захоплюються. І сьогодні її вірші зачаровують своєю милозвучністю, природною красою та вишуканістю поетичного слова. Все її життя у Слові. А слово - це невід’ємна частина історії України, її культури.
В Поторицькій бібліотеці за горнятком чаю ми сьогодні говорили про незрівняну Ліну..











"Дія". Легко і просто

 В хабі цифрової освіти бібліотеки-філія села Поториця на постійній основі проводяться серії групових та індивідуальних навчальних занять з опанування навичок цифрової грамотності , використання сучасних цифрових технології в роботі, навчанні.

Хаби цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія.Цифрова освіта» , пройти навчання , переглянути освітні серіали,тести та симулятори на платформі Дія.Освіта. І ,звісно ж, отримати і роздрукувати сертифікати за успішне проходження навчання.

Єднаймо душі словом Кобзаря

 

💙💛Поезія Тараса Шевченка загалом дуже пророча для України, бо він не тільки описував стан народу в його часи, а й передбачав майбутнє. Деякі вірші особливо вражають своєю актуальністю сьогодні:
✅️1. «І мертвим, і живим…» (1845)
Шевченко застерігає українців від сліпого наслідування чужих традицій, закликає любити свій народ і боротися за справжню незалежність:
> «Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.»
Цей вірш нагадує нам, що без власної мови, культури та історії немає справжньої незалежності.
✅️2. «Заповіт» (1845)
Один із найвідоміших віршів, де Шевченко мріє про вільну Україну і закликає боротися:
> «Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.»
Ці слова досі звучать, як заклик до боротьби за свободу.
✅️3. «Розрита могила» (1843)
Цей вірш – гірка розповідь про зневагу до української історії та національної пам’яті. Він немовби передбачав знищення української культури і пригнічення нашої мови в майбутньому.
✅️4. «Кавказ» (1845)
У цій поемі є рядки, що перегукуються з сучасною боротьбою України:
> «Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!»
Це заклик до боротьби з імперією зла, яка пригнічує інші народи.
✅️5. «Стоїть в селі Суботові…» (1845)
Шевченко змальовує руїну України та передчуває зради і страждання, які ще чекають на неї.
Шевченко писав не просто про свій час — він наче бачив майбутнє України, її поневолення, зради, боротьбу за незалежність. Його слова і сьогодні звучать як заклик до єдності та боротьби за свободу.💙💛🕊
У рамках святкування Шевченківських днів у бібліотеці підготовлена книжкова виставка .